ŠAHOVSKI TURNIR NA PMF-u

Prirodno-matematički fakultet će od 7. do 12. marta biti domaćin Međunarodnom, poluotvorenom šahovskom turniru, koji se igra u formatu 9 kola, a moguće je osvajanje međunarodnog rejtinga i međunarodno priznatih šah titula.

Organizator je velemajstor  Siniša Dražić, a takmiči se više od 20 šahista iz Srbije, Rusije, Hrvatske, Bugarske, Mađarske,… Glavni favorit je zemunski velemajstor Borko Lajthajm .

S obzirom na to da i studenti i šahisti rade u striktnoj tišini, ne čudi odluka PMF-a da ih ugosti, jer će njihovo prisustvo među budućim naučnicima i istraživačima biti zanimljivo i kao svojevrstan intelektualni perfomans, možda i obostrana intelektualna stimulacija.

Oprema je obezbeđena za sve takmičare, a sudi poznati novosadski i međunarodni sudija Bogoljub Danković .

Igra se u Klubu nastavnika, Departman za matematiku i informatiku/Departman za fiziku:

7.3.    ponedeljak od 17 - 21h

8.3.    utorak od 17 - 21 h

9.3.   sreda od 10 - 14h     17 - 21 h

10.3.  cetvrtak 17 - 21 h

11.3.  petak    10 - 14 h     17 - 21 h

12.3.  subota   10 - 14 h     17 - 21 h

Detalji o turniru: http://www.drazic.co.rs/int-sah-turnir-vojvodina-1-round-robin-gm/