Crater VFX Training Centre Prezentacija

Upoznajte magični svet vizuelnih efekata

Svi koji se interesuju za vizuelne efekte, a nemaju nikakvo prethodno znanje, kao i oni koji su već napravili neke početne korake u 3D i kompjuterskoj animaciji, imaće prilike da iz prve ruke saznaju kako izgleda posao ljudi koji kreiraju efekte za filmove i televiziju ukoliko dođu na VFX Showcase koji će se u organizaciji Crater studija i Crater VFX Training Centra održati 4. jula sa početkom u 19 časova u KC ”Grad”.

VFX Showcase biće, zapravo, live demonstracija uklapanja snimljenog materijala i kompjuterski generisane animacije. Prisutni će moći da vide kako izgleda snimanje video materijala na “licu mesta”, u KC “Grad” – ili, kako to VFX umetnosti kažu, live footage shooting. Biće prikazano i slikanje fotografije viskog dinamičkog intenziteta pomoću hrom kugle “na licu mesta” i osvetljavanje 3D scene pomoću nje (live HDR shooting with crome ball for lighting). Posetioci će naučiti kako se izračunava kretanje kamere i predmeta iz video materijala i podaci prebacuju u 3D okruženje (3D tracking). Predviđena je i ekstrakcija snimljenih elemata sa zelenog platna (green screen & markers removal) i integracija kompjuterski generisanih elemenata sa video materijalom (integrating CG with live plate).

Ove večeri biće otvoren konkurs u okviru koga će VFX stručnjaci iz Cratera birati tri najbolja rada iz oblasti kompjuterske grafike, kompjuterske animacije i 3D-a. Konkurs će trajati mesec dana, a autor najboljeg rada dobiće besplatni kurs u Crateru (po želji). Drugoplasirani autor će osvojiti 70% popusta, a trećeplasirani 50% popusta na kurs po želji.

Uživanje u kreiranju vizuelnih efekata pratiće i odlična muzika. Svi koji ostanu na afterparty druženju od 22 časa u KC „Grad“ slušaće muziku po izboru Crater music crew (Phase, Beauras, Toxic – minimal, techno). Ulaz je slobodan.

O Crater studiju:

Crater Studio je mesto na kome nastaju vizuelni efekti za film i televiziju. Ljubav prema filmu podstakla je tim mladih entuzijasta da 2005. godine zakorače u čudesni svet vizuelnih efekata. Sve je počelo radom na vizuelnim efektima i animaciji za igrani film „Čarlston za Ognjenku“ Uroša Stojanovića koji je predstavljao prekretnicu na ovom polju u Srbiji. Danas, u portfoliju ovog studija su igrani filmovi, muzički spotovi, reklame i animacije za brojne projekte iz Srbije, a sa podjednakim žarom i posvećenošću ekipa Cratera radi na holivudskim ostvarenjima i sa priznatim svetskim autorima. Brojni mladi ljudi koji su prve korake napravili upravo u Crateru, danas su angažovani na velikim projektima širom sveta.

Nedavno je pokrenut Crater VFX Training Center, kao izraz želje mladih VFX profesionalaca da posle višegodišnjeg iskustva u VFX industriji, stečeno znanje i stručnost podele sa svima koji su zainteresovani da uče ili da se usavršavaju.

Više informacija: www.craterstudio.com

VFX SHOWCASE plakat.jpg VFX SHOWCASE plakat.jpg