Prezentacija programa stipendiranja Japanskog društva za promociju nauke

Rukovodstvo londonske kancelarije Japanskog društva za promociju nauke (Japan Society for the Promotion of Science - JSPS) posetiće Univerzitet u Novom Sadu 12. jula 2013. godine u cilju promovisanja kratkoročnih i dugoročnih programa stipendiranja. Ovi programi omogućavaju istaknutim istraživačima iz svih naučnih oblasti i na svim stupnjevima svoje karijere da odu u Japan u cilju realizacije akademske saradnje sa japanskim istraživačima.

Japansko društvo za promociju nauke je vodeća japanska fondacija za finansiranje međunarodne naučne saradnje sa Japanom sa tradicijom koja datira od 1932. kada ga je i osnovao japanski car. Japansko društvo za promociju nauke se danas finansira od strane Ministarstva za nauku Japana.

Pozivamo sve zainteresovane da prisustvuju prezentaciji koja će se održati u svečanoj Sali Fakulteta tehničkih nauka u periodu od 13 do 14 časova.