Campus France stipendije

BOURSES - STPENDIJE

Želite da se usavršavate i da se upišete na fakultet u Francuskoj? Otkrijte sledeće programe stipendiranja

Master 2 – Sve oblasti

Ko može da konkuriše ?

Motivisani studenti koji su završili studije ili su na poslednjoj godini četvorogodišnjih studija, sa dobrim znajem francuskog. Moguće je konkurisati i za određene programe na engleskom. Prednost studijiskim projektima koji se uklapaju u postojeću saradnju između Francuske i Srbije.

Koje troškove pokriva ova stipendija ?

Upis na fakultet (do 1000 Eur, osim u izuzetnim slučajevima), smeštaj i hrana, socijalno osiguranje.

Kako konkurisati ?

Pronaći odgovarajući master 2 uz pomoć agencije Campus France.

Uspostaviti kontakt sa visokoškolskom ustanovom.

Dostaviti dosije za stipendiju pre 18.3.2014. godine u Francuski Institut u Srbiji (Zmaj Jovina 11, Beograd)

Doktorat – Sve oblasti

Koje studije su obuhvaćene ovom stipendijom ?

Namenjama je studentima koji žele da nastave visoke studije u Francuskoj u okviru doktorata o ko-mentorstvu. Stipendista priprema doktorsku disertaciju u saradnji sa dva mentora i provodi u Francuskoj svake godine po 6 meseci u periodu od 3 uzastopne godine. Ugovor o ko-mentorstvu se sklapa između Francuske i Srbije.

Koje troškove pokriva ova stipendija ?

Upis na fakultet (do 1000 Eur, osim u izuzetnim slučajevima), socijalno osiguranje, smeštaj i hrana u Francuskoj.

Kako konkurisati ?

Uspostaviti kontakt sa profesorima sa kojima student želi da sarađuje (u Srbiji i u Francuskoj).

Za dodatne informacije možete da zakažete sastanak u kancelariji Campus France u Srbiji.

Kontakt : sandra.elezovic@institutfrancais.rs

011/302-3657