POMOĆ UGROŽENIM PODRUČJIMA

Zaposleni i studenti PMF-a su se u vanrednoj situaciji organizovali da prikupe pomoć za ugrožena područja. Studentski savez je danas već isporučio veću količinu potrebnih stvari, a akcija se nastavlja prikupljanjem onoga što je trenutno najpotrebnije – flaširana voda, sredstva za higijenu, pelene i hrana za bebe, kao i dečija garderoba.

Koordinator akcije je Univerzitet u Novom Sadu, a sredstva se prikupljaju u paviljonu Rektorata. O daljim organizovanim akcijama, zaposleni i studenti će biti blagovremeno obavešteni.

Vlada Republike Srbije otvorila je dinarski račun na koje zainteresovani mogu uplaćivati pomoć namenjenu postradalima u poplavama. Svi zainteresovani mogu da uplate pomoć ugroženima na dinarski račun:

840-3546721-89, svrha uplate-otklanjanje posledica vanrednih okolnosti - poplave.

Slanjem prazne SMS poruke na broj 1003 iz svih mreža mobilnih operatera, donirate 100,00 dinara za ugrožena područja.