OBELEŽAVANJE GODIŠNJICE TRAGEDIJE - SEĆANJE NA DOCENTA DR MILENU DALMACIJU I STUDENTA RENATA VUKOVIĆA

Prošlo je godinu dana od tragične pogibije šestoro mladih ljudi u požaru u diskoteci „Kontrast“, kada su zbog tuđeg neznanja i nemarnosti stradali dr Milena Dalmacija, docent PMF-a i Renato Vuković, student PMF-a. Bol koji svi osećamo niko ne može da ublaži, ali se svi nadamo i istrajaćemo u tome da se otkrije i dokaže potpuna istina, ko su krivci i da isti budu kažnjeni, kako se ovakve bolne stvari više ne bi nikome desile. Svi ljudi odgovorni za bezbednost treba da razmisle da li svoj posao obavljaju sa znanjem i savesno i da za svoje pogrešno činjenje ili nečinjenje mogu, treba i moraju da odgovaraju krivično.

U znak sećanja na gubitak dr Milene Dalmacije i Renata Vukovića, Prirodno-matematički fakultet u Novom Sadu će 1. aprila prekinuti nastavu na sat vremena, od 11:30 do 12:30 časova, kada ćemo u 5 minuta do 12 časova položiti cveće i zapaliti sveće u univerzitetskom kapmusu kod spomenika tragično preminulim u požaru u kafeu „Laundž“. Prošlo je godinu dana od tragedije koja je pogodila sve sugrađane, a i dalje nemamo mesto gde bismo položili cveće i zapalili sveće i bar na taj način opomenuli nadležne da nam bolje čuvaju decu i omladinu. „5 do 12“ je da nadležni nešto urade!

Obeležavanje godišnjice će pratiti još tri događaja:

1. aprila u 11:40 časova na Departmanu za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine otvoriće se obrazovna Laboratorija za zaštitu životne sredine „docent dr Milena Dalmacija“. Milena je dala značajan doprinos unapređenju nastave iz oblasti zaštite životne sredine na PMF-u, tako da bi joj se na ovaj način posthumno delimično odužili i odali priznanje za njen rad.

od 2. do 4. aprila održaće se Memorijalni turnir u malom fudbalu „Renato Vuković“, na terenima Đačkog igrališta, iza  zgrade PMF-a.

5. aprila od 10:00 do 13:30 časova, u predavaonici 14/V na PMF-u održaće se Prvi memorijalni naučni skup iz zaštite životne sredine „docent dr Milena Dalmacija“.

Naše sećanje na Milenu i Renata neće izbledeti, ali odgovorne i nadležne moramo da opomenemo na bezbednost svih, a naročito perspektivnih mladih ljudi, koji su imali potencijal da daju mnogo veći doprinos društvu. Da se ne zaboravi!

Milena Milena
Renato Renato