TAKMIČENJE "UPALI LAMPICU"

Departman za fiziku novosadskog PMF, organizuje takmičenje za učenike osnovnih i srednjih škola - “Upali lampicu”.

Cilj takmičenja “Upali lampicu” je da mladi ljudi kroz uzbudljiv zadatak pravljenja Rub Goldbergove mašine “Lančane reakcije”, koju pokreću serije fizičkih reakcija, pokažu svoju kreativnost i timski duh.

Treba napraviti mašinu koja, od pokretanja prve reakcije, pa sve do završetka poslednje, radi bez ljudske intervencije. Za izgradnju mašine, učenici treba da iskoriste svoju kreativnost i poznavanje osnovnih fizičkih principa. Krajnji cilj je da se upali lampica!

Timovi se prijavljuju za takmičenje slanjem video snimaka koji pokazuje kako njihova mašina “Upali lampicu” radi.

Najbolje mašine/snimci biće predstavljeni na PMF-u, gde će se konačno izabrati pobednik takmičenja.

Pobednik će takođe biti predstavljen i na Festivalu nauke u Novom Sadu.

Rok za prijavu učća i slanje video-zapisa je 15. APRIL 2016. godine.

SVE DETALJE PRONAĆI ĆETE NA SAJTU https://lampica.pmf.uns.ac.rs/