Međunarodna studentska nedelja

Predstavljamo Vam osmu po redu Međunarodnu studentsku nedelju- ISWiB 2014 koja će se održati od 13. do 20. jula 2014. godine u prestonici Srbije. Ovogodišnja tema festivala je „Sinergija radi promene“!

ISWiB se trudi da svake godine podstakne mlade ljude da  naprave promenu u društvu u kojem žive, motivišući ih da udruže svoju volju i energiju!Studenti širom Evrope i sveta će učestvovati na različitim radionicama, diskusijama, predavanjima kao i kulturnim i zabavnim događajima. Na festivalu, svaki učesnik će steći bolji uvid u najveće društvene probleme današnjice. Potom će udruženim snagama probati da dođu do realnih i održivih rešenja za date probleme. Na finalnim prezentacijama će izložiti proizvod svog rada tokom festivala, koji će primeniti i u svojim zajednicama. ISWiB želi da podstakne mlade ljude da razvijaju svest o problemima današnjeg društva i da razmišljaju o rešavanju istih.

Učesnici mogu birati sledeće radionice:

• Big City Trouble                           →Problem: Zagađenje životne sredine u velikim gradovima
  • I Can Do IT→Problem: Nezaposlenost mladih
  • CSI: Case Study Investigation    →Problem: Problemi velikih privrednih korporacija
  • REdesigning Humanity →Problem: Deca bez roditeljskog starateljstva
  • Creative Lobbying                      →Problem: (Anti)korupcija
  • Sex (in)tolerance  →Problem: Tabu teme seksualnosti i rodne ravnopravnosti
  • Play Against the Hate                 →Problem: Govor mržnje VS Sloboda govora
  • Capture the Smile  →Problem: Ugrožene socijalne grupe
  • Bio-Hacking →Problem: Organska hrana, GMO, „Gerila“ baštovanstvo

Ko može učestvovati:

Svi studenti koji studiraju na jednom od evropskih univerziteta ili koji su skoro završili svoje studije, se mogu prijaviti da učestvuju na ISWiB festivalu. Sve oblasti studiranja su dobrodošle.

Troškovi festivala:

Cena festivala za strane studente je 100€ (troškovi hrane, smeštaja i radioničarskog materijala), dok je cena za srpske studente 40€ (troškovi hrane i radioničarskog materijala). Putne, vizne i sopstvene troškove učesnik festivala sam pokriva.

Zainteresovani za učestvovanje na ISWiB festivalu 2014?

Forma za prijavu nalazi se na website-u www.iswib.org

ROK ZA PRIJAVU JE1. APRIL, 2014, 23:59h.

www.iswib.org/apply