PRVI GEO VIKEND "PUTUJ, ISTRAŽUJ I UŽIVAJ"

U subotu, 14. marta, Departmanu za geografiju, turizam i hotelijerstvo, PMF-a u Novom Sadu, prvi put organizuje naučno-popularni događaj „PUTUJ, ISTRAŽUJ I UŽIVAJ“. Manifestacija počinje u 10 sati.

Ovaj događaj je zamišljen tako, da se kroz interesantna predavanja i radionice, đacima srednjih škola približi geografija i turizam. Đaci će dobiti informacije o tome kako je geografija neprepoznat i neiskorišćen potencijal u svim društvenim sferama, kao i odgovore na pitanja: Da li je život u gradu bolјi od života na selu? Da li danas brojne informacije o globalnom otopljenju, povećanju nivoa Svetskog mora, predstavljaju predznake novog ledenog doba?

Srednjoškolci će se kroz kreativne radionice upoznati sa svetom propagande, na koje sve načine mogu da stave planetu u džep, kako od voća i povrća da naprave različite i ukusne dekoracije i da ocenjuju lovačke trofeje.