Prezentacija programa mobilnosti- UGRAD

PREZENTACIJA Global UGRAD programa razmene studenata - 25. oktobar, zbornica FTN-a, 14.00h.

Global UGRAD program razmene za Srbiju i Crnu Goru nastavlja s dodelom punih stipendija akademski uspešnim i društveno aktivnim studentima u Srbiji i CrnojGori. Ovo je osma generacija studenata koji će zahvaljujući sredstvima obezbeđenim od strane Američke vlade i US State Department Bureau of Educational and Cultural Affairs, uz podršku Američke ambasade u Beogradu i World Learning organizacije, provesti godinu dana na nekom od američkih univerziteta gde će pohađati nastavu u okviru osnovnih studija, učestvovati u vannastavnim aktivnostima, volontirati, sticati praktična iskustva i predstavljati svoju zemlju kroz raznosvrsne kulturne aktivnosti. Po povratku u Srbiju, studenti nastavljaju studije na svojim matičnim univerzitetima i fakultetima. 7 generacija je u okviru nekadašnjeg FORECAST Exchange programa, a sadašnjeg Global UGRAD programa, upoznalo američku kulturu i način studiranja iz sasvim novog ugla i steklo mnoga međunarodna prijateljstva, što ih je u još većoj meri načinilo građanima globalne zajednice sveta.

Krajnji rok za podnošenje prijave je 25. decembar 2013. godine.

U prilogu se nalazi informacija o programu.

Dodatne informacije o popunjavanju prijave se nalaze na: http://www.ef.uns.ac.rs/obavestenja/opsta_obavestenja/2013-10-11-Global-UGRAD-Serbia-Application-Instruction.pdf

Kontakt osoba:

Snežana Mijatović