Prezentacija kompanije Eipix na PMF-u

U ponedeljak, 28. marta 2016. godine, u 14 sati, u amfiteatru 7, Departmana za matematiku i informatiku, kompanija Eipix predstaviće se studentima PMF-a. Na prezentaciji će biti reči o samoj kompaniji, o mogućnostima realizacije studentskih praksi, kao i o Unity radionici koja je u pripremi. Prakse i radionica prevashodno su namenjeni studentima informatike, ali i svim ostalim zainteresovanim studentima.

Eipix se već 10 godina bavi razvojem video-igara i predstavlja najproduktivnijeg proizvođača casual igara HOPA (Hidden Object Puzzle Adventure) žanra na globalnom nivou. Sa preko 50 naslova na HOPA tržištu i planom da se uključi u tzv. Free To Play tržište, trenutno najprofitabilnije na svetu, Eipix u Srbiji znatno doprinosi popularizaciji gejming i uopšte IT industrije, ali i pojedinačnih profesija koje su u tim sferama zastupljene.

Prirodno-matematički fakultet i kompanija Eipix potpisale su Ugovor o saradnji 8. decembra 2015. godine.