Petak, 17. maj 2013. u 12h

Amfiteatar 3, Departmana za biologiju i ekologiju,

Prirodno-matematički fakultet u Novom Sadu

Predavač: Isidor Nikolić, Microsoft, Cirih, Švajcarska

Nekoliko informacija o predavanju:

Typescript je open-source programski jezik koji prevashodno služi za razvijanje velikih Javascript projekata.  Koncipiran kao nadskup Javascripta, Typescript se kompajlira u čisti Javascript. Typescript uvodi u Javascript tipove, klase i interfejse i druge novine koje znatno olakšavaju i ubrzavaju rad. Generisani Javascript kod može da se izvršava u bilo kom browseru, operativnom sistemu, na bilo kojoj platformi. Predavanje pruža uvid u to kako Typescript može da se koristi za razvoj najnovijih Internet tehnologija.

O predavaču:

Po završetku osnovnih studija na Prirodno-matematickom fakultetu u Novom Sadu, Isidor je završio master studije na ETH Cirih, Švajcarska. Delovi iz njegovog master rada, koji je radio u saradnji sa Guglom, trenutno se koriste za generisanje preporuka prilikom kupovine knjiga na Guglovom "Play Store".  Od oktobra 2012, Isidor radi u ciriškom Majkrosoftu na razvoju internet alata za Visual Studio. U slobodno vreme, vozi se avionom na relaciji Cirih-Beograd i voli da se sunča.