Predavanje o Mariji Kiri

OBELEŽAVANJE  MEĐUNARODNE GODINE HEMIJE

U okviru obeležavanja Međunarodne godine Hemije, Prirodno-matematički, Poljoprivredni i Tehnološki fakultet novosadskog Univerziteta su pokrenuli kampanju "NEK' PRORADI HEMIJA" u okviru koje će se tokom aprila meseca organizovati različite radionice, ogledi, naučno-popularna predavanja namenjena učenicima, studentima i zainteresovanim sugrađanima.

Prirodno-matematički fakultet

19.04.2011.

12.00 časova, Amfiteatar 2 na Departmanu za biologiju i ekologiju

Predavanje

Prof.dr Darko Kapor

"Život i rad Marije Kiri"

Nakon predavanja organizovana je poseta istraživačkim laboratorijama na Departmanu za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine.

Posetioci će proći kroz laboratoriju u kojoj se iz biljaka oko nas izoluju molekuli koji leče, potom će zaviriti u laboratoriju u kojoj se ispituje sastav različitih uzoraka i upoznati se sa studentima hemije, možda svojim budućim kolegama, a obići će i laboratoriju u kojoj se  ispituje naša životna sredinu i saznati kakva je zapravo voda u Dunavu...