KULTUS 2014

Akademsko kulturno–umetničko društvo „Sonja Marinković“ Univerziteta u Novom Sadu organizuje, u okviru projekta KULTUS 04 – MESEC KULTURE NA UNIVERZITETU, popularna predavanja na koja će ulaz biti slobodan.

U ponedeljak, 22. decembra u 20.00 časova na Prirodno–matematičkom fakultetu u Amfiteataru 1 je predavanje prof. dr Siniše Crvenković pod nazivom „VELIKI MALI ČOVEK IZ BRNA“.

- Govoriće se o životu i delu Kurta Gedela jednog od najvećih matematičara dvadesetog veka. Rođen u Brnu, studirao i doktorirao u Beču, pred sam početak drugog svetskog rata obreo se na Prinstonu. Družio se sa Albertom Ajnštajnom. Njegov rezultat o nekompletnosti aritmetike, kao zemljotres, uzdrmao je temelje matematike.

U utorak, 23. decembra, takođe u Amfiteataru 1 je predavanje prof. dr Dragutina T. Mihailovića pod nazivom „ KLIMATSKE PROMENE I KULTURNO NASLEĐE DUNAVSKOG REGIONA“.

- Lagana priča o očiglednom uticaju klimatskih promena na kulturno, istorijsko i naučno nasleđe Dunavskog regiona (Podunavlja).