KONKURS ZA COOL NAUČNIKA/NAUČNICU

Nominujte kolegu ili koleginicu za koje mislite
da treba da ponesu titulu COOL NAUČNIKA.

Deo programa ovogodišnje manifestacije Noć istraživača je i izbor za COOL NAUČNIKA/NAUČNICU. Ideja ovog konkursa je da pomogne da se javnosti predstave mladi, malo manje mladi, višestruko talentovani naučnici i na taj način prevaziđu stereotipi o njima kao “laboratorijskim taocima”.

Svako od nas ima kolegu/koleginicu koji, osim što se bave naučnim istraživanjima, imaju vrlo široka interesovanja − odlično se snalaze u svetu muzike, uspešni su u adrenalinskim sportovima, egzotičnim veštinama i jezicima, volontiraju u humanitarnim organizacijama, imaju zanimljive i retke hobije… što je sve zapravo vrlo COOL.

E,  baš takve tražimo za društvo u Noći istraživača.

Uslovi:

×       Uspeh u naučnom radu

×       Zanimljiv hobi/sport/zanimacija

Kolege možete nominovati do 10. jula putem ovog linka

Glasanje će biti organizovano na Facebook stranici Noći istraživača i trajaće do 31. jula, a dan kasnije, objavićemo i listu 10 COOL naučnika!

Nominacije mogu slati samo zaposleni na Univerzitetu Novi Sad, dok glasati mogu svi.

Naučnici i naučnice koje predlažete, treba da budu zaposleni u okviru Univerziteta Novi Sad.

Naravno, obavestite svog kolegu/koleginicu da je nominovan, jer sledi promocija njegovog COOL LIKA I DELA, a on/ona bi trebalo da budu saglasni sa tim.

Više informacija o konkursu pronaći ćete u formularu za prijavu.

Hvala što pomažete da pokažemo javnosti koliko su naučnici, i nauka uopšte, COOL.