Prijave za FameLab do 08. marta

Rok za prijavljivanje za ovogodišnje takmičenje Laboratorija slavnih produžen je do petka 08. marta 2013

Svi zainteresovani mladi naučnici, studenti i istraživači u oblasti prirodnih i tehničkih nauka koji žele da učestvuju u sedmom izdanju međunarodnog takmičenja za izbor najboljeg mladog komunikatora nauke u Srbiji imaju još tri dana da osmisle temu koju žele da predstave i da pošalju svoje prijave na mejl adresu communications@britishcouncil.rs

Žiri koji će ocenjivati prezentacije na audiciji 16. marta kao i u samom finalu takmičenja čine:

• Biljana Stojković, docentkinja na Katedri za genetiku i evoluciju, Biološkog fakulteta u Beogradu,
  • Ana Jovanović direktorka Festivala nauke,
  • Aleksandar Belić, direktor Instituta za fiziku i
  • Miomir Korać, direktor Arheološkog parka Viminacijum

Pobednik „Laboratorije slavnih“ će predstavljati Srbiju na međunarodnom FameLab finalu u britanskom gradu Čeltnemu. Najbolji takmičari osvojiće i vredne nagrade dok je za sve finaliste obezbeđen trodnevni trening u oblasti komunikacije nauke, koji će održati Timandra Harkness, pisac, producent i FameLab komunikator. Finale nacionalnog takmičenja biće održano 30. marta 2013.

„Laboratorija slavnih“ je takmičenje namenjeno mladim ljudima (18-35 godina) koji studiraju ili rade u oblasti prirodnih, tehničkih nauka ili matematike i imaju ideju kako da u samo 3 minuta, na zabavan, jednostavan  i originalan način, objasne neki naučni koncept pred stručnim žirijem, publikom u studiju i TV kamerama. Izlaganje treba da bude naučno ispravno, ali i razumljivo za publiku koja se ne bavi naukom. U nekoliko jednostavnih reči, za uspešnu prezentaciju u „Laboratoriji slavnih“ potrebni su – kvalitetan sadržaj, jasno izglaganje i harizma takmičara.

Više informacija o uslovima konkursa, kao i prijavni formular možete dobiti na:

www.britishcouncil.org/famelab_serbia_2013_-_prijavni_formular.doc

Za više informacija:

Olga Belosavić Milanović, +381 (0)63 7231 456  Olga.Belosavic-Milanovic@britishcouncil.rs