Igrajmo se!

Do kraja godine, mališani dva novosadska vrtića imaće priliku da vide predstavu “Igram. Igraj! Igrajmo se!” koju pripremaju studenti PMF-a u okviru humanitarnog projekta.

U pitanju je studentski projekat “Igram. Igraj! Igrajmo se!” u organizaciji studenata III godine Departmana za geografiju, turizam i hotelijerstvo, sa Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu, a pod rukovodstvom prof. dr Anđelije Ivkov Džigurski i doc. dr Igora Stamenkovića.

Projekat je humanitarnog karaktera, a do sada je realizovano 37 ovakvih i  sličnih događaja

Novosadska dečica uživaće u dve predstave studenata PMF-a i to u vrtićima:

Veseli vrtić“- 20. decembra u 9h i  „Kalimero“ – 22. decembra u 9h.

Cilj ovakvih akcija je da se deci pokaže da se svi mogu družiti, bez obzira na razlike među njima kao što su nacionalna pripadnost, pripadnost određenoj rasi, materijalni status, pol i drugo; te da treba da poštuju starije, budu poslušni i pomažu drugima.

Sredstva koja se prikupljaju na dobrovoljnoj bazi, ostaju ovim vrtićima za novogodišnje paketiće i potrebne stvari, neophodne za neometano funkcionisanje.