Studenti sa Tajlanda i iz Belorusije u poseti PMF-u

Već dokazano uspešna saradnja sa Univerzitetom Prince of Songkla (Tajland), nastavlja se i ove godine. Naime, profesor Rongsatam Pjerapat je sa svojih četvoro studenata u poseti Novom Sadu i Prirodno-matematičkom fakultetu.

Njihove kolege iz Belorusije, sa International Sakharov Environmental Univerziteta iz Minska su ovih dana takođe naši gosti, predvođeni profesorima Olgom Simjonovom i Vladimirom Kapiclom.

Kancelarija za međunarodnu saradnju je organizovala sastanak gostiju sa dekanom prof. Nedom Mimicom Dukić i prodekanom za nastavu, prof. Slobodankom Pajević, na kome su razmenjivana iskustva i sagledavane mogućnosti još šire i plodonosnije saradnje u okviru naučnih projekata, ne samo nastavnog osoblja, već i između samih studenata.