OTVOREN KONKURS ZA DODELU STIPENDIJA NEMAČKE PRIVREDE DR ZORAN ĐINĐIĆ

Beograd, 1.10.2012. godine

Program stipendija nemačke privrede dr Zoran Đinđić 2013.
Fondacija dr Zoran Đinđić, u saradnji sa „Odborom nemačke privrede za istočnu Evropu“ i nemačkim „Ministarstvom za ekonomsku saradnju i razvoj“ po deseti put raspisuje konkurs za dodelu „Stipendija nemačke privrede dr Zoran Đinđić“. Konkurs je namenjen studentima završnih godina fakulteta kao i mladim stručnjacima sa prvim radnim iskustvom.

U okviru programa trideset izabranih stipendista iz Srbije boraviće od juna sledeće godine nekoliko meseci na praksi u najpoznatijim nemačkim preduzećima, kao što su Bosch, Volkswagen i Commerzbank. Boravak u Nemačkoj omogućava im da se upoznaju sa organizacijom, poslovnim procesima i funkcionisanjem velikih i uspešnih nemačkih kompanija, kako bi kasnije to znanje i iskustvo preneli kroz svoje buduće radno angažovanje i u Srbiju.