Produžen rok za prijavu okviru SIGMA programa mobilnosti

Rok za prijavu za akademsku razmenu u okviru SIGMA programa mobilnosti produžen je do 10. februara 2014. godine (do 13h).

Posebno se ohrabruju studenti doktorskih studija i postdoktorandi da apliciraju za razmenu, s obzirom na to da je mali broj prijava iz ove ciljne grupe podnet u okviru prvobitno raspisanog konkursa.

Kandidati mogu aplicirati za studijski boravak na sledećim partnerskim univerzitetima u EU:

Tehnički univerzitet u Vroclavu (Poljska),

Univerzitet u Salcburgu (Austrija),

Univerzitet u Monpeljeu 2 (Francuska),

Slobodni univerzitet u Berlinu (Nemačka),

Univerzitet u Milanu (Italija),

Univerzitet u Tventeu (Holandija),

Univerzitet u Lundu (Švedska),

Univerzitet Grada Londona (Velika Britanija).

Konkurs je otvoren za sve oblasti.

Program SIGMA obezbeđuje stipendije u mesečnom iznosu od 1000 € (na nivou osnovnih i master studija), 1500 € (na nivou doktorskih studija),

1800 € (na nivou post-doktorskih studija) i 2500 € (za nastavno i nenastavno osoblje).

Sve informacije o uslovima i načinu prijave mogu se naći na http://portal.uw.edu.pl/en/web/sigma/

Kontakt na Univerzitetu u Novom Sadu: sigma@uns.ac.rs