KINESKA DELEGACIJA U POSETI PMF-u

Delegacija Graduate School, Shanghai Jiao Tong University, dolazi u posetu Srbiji, a poseban program priprema se na Prirodno-matematičkom fakultetu.

Naime, Jiao Tong, Univerzitet iz Šangaja, počeo je snažnu internacionalizaciju, pre svega u promociji svojih doktorskih studija. Trenutno su na srednje-evropskoj turneji i svoju nauku promovišu u Nemačkoj, Austriji, Mađarskoj, … Nakon posete Univerzitetu u Beogradu, dolaze u Novi Sad, gde će osim sa predstavnicima Departmana za matematiku i informatiku, razgovarati sa kolegama sa FTN-a, Medicinskog i Tehnološkog fakulteta.

Planirana je i prezentacija master i phd programa za naše studente. Oblasti koje gosti neguju su: Matematika, Mehanika, Biomedicinski inženjering, Inženjerstvo, Nauka o materijalima i Farmacija.

Nakon toga, kineske kolege će primiti i rektor Novosadskog Univerziteta, prof. dr Dušan Nikolić.

Prijem delegacije na PMF-u je 29. oktobra u 9 sati u Klubu nastavnika na Departmanu za matematiku i informatiku, kada će goste pozdraviti dekan PMF-a prof. dr Milica Pavkov Hrvojević.