KONKURS ZA STIPENDIJE KOIMBRA GRUPE

Obavestavamo vas da je u toku konkurs za "Koimbra" stipendije.

Koimbra grupa je osnovana 1985. godine, kao mreza 40 najstarijih i najprestiznijih Univerziteta u Evropi.

Univerziteti u okviru Koimbra grupe nude stipendije za kratak boravak na njihovim institucijama za mlade istrazivace sa visokoskolskih institucija koje dolaze iz zemalja u okruzenju Evropske unije.

Glavni cilj ovih stipendija je da obezbedi mladim istrazivacima da se kasnije angazuju u istrazivackom radu na svojim maticnim institucijama i da se povezu sa ostalim kolegama iz zemalja u okruzenju.

Mladi istrazivaci iz sledecih zemalja mogu da konkurisu za stipendije Koimbra grupe za 2012/2013. godinu:

Albanije, Jermenije, Azerbejdzana, Belorusije, Bosnae i Hercegovine, Bivse Jugoslovenske Republike Makedonije, Gruzije, Kazahstana, Kosova 1244, Kirgistana, Moldavije, Crne Gore, Srbije, Tadzikistana, Turkmenistana, Ukrajine i Uzbekistana

Ove stipendije su namenjene pre svega mladim istrazivacima (do 35 godina). Pravo na konkurisanje za stipendije ima:

-           naucno-nastavno osoblje Univerziteta iz Srbije

-           naucno-nastavno osoblje na slicnim visokoobrazovnim ustanovama (institutima,  akademijama,…)

-           postdoktoranti

Vise o Univerzitetima koji su ukljuceni u ovaj program, uslovima i nacinima konkurisanja, kao i broju stipendija i oblasti koje se izucavaju mozete pronaci na sledecoj adresi: http://www.coimbra-group.eu/uploads/2012/EN%202012%20brochure2.pdf

Sve detaljnije informacije za konkurisanje pogledajte na: http://www.coimbra-group.eu/index.php?page=european-neighborhood-2

Rok za konkurisanje je 19. mart 2012. godine na: www.coimbra-group.eu/sp/

Za sve nedoumice, pitanja ili dodatne informacije, obratite se kontakt osobi Ani Kvici (Anna Quici) na: quici@coimbra-group.eu

Tempus kancelarija u Srbiji

Kneginje Zorke 77, Beograd