OBJAVLJEN KONKURS ZA RAZMENU STUDENATA U OKVIRU CAMPUS EUROPAE PROGRAMA RAZMENE

Novi konkurs u okviru Campus Europae programa razmene studenata CE 2013 je otvoren 26. decembra 2012. i traje do 15. februara 2013.

Poštovani studenti,

Univerzitet u Novom Sadu i Prirodno-matematički fakultet su objavili novi konkurs za studente u okviru CAMPUS EUROPAE programa razmene i mobilnosti studenata.

O programu Campus Europae (CE)

Campus Europae je veoma dinamičan projekat koji se razvija i širi iz godine u godinu. Početkom 2008. godine u njemu je 18 univerziteta iz 16 zemalja, od kojih je Univerzitet u Novom Sadu jedini predstavnik Republike Srbije.

Mogućnosti studentske razmene se sve vreme proširuju uvođenjem novih destinacija za studiranje.

Međunarodni program mobilnosti studenata Campus Europae koji se realizuje pod okriljem Evropske univerzitetske fondacije sa sedištem u Luksemburgu, bavi se razmenom studenata osnovnih i master studija između univerziteta uključenih u CE mrežu, a u okviru sledećih oblasti:

Prirodnih  nauka (fizike, biohemije, biologije)

Medicine

Prava

Jezika i književnosti

Sociologije

Ekonomije

Pedagogije

Turizma

Filozofije

Političkih nauka

Sve oblasti su organizovane u sedam CE predmetnih odbora (Subject Committees): Engineering, Teacher Training, Humanities, Natural Sciences, Business, Law i Medicine.

Lista partnerskih univerziteta:

Univerzitet u Alkali Španija
Univerzitet u Ankari Turska
Gazi Univerzitet u Ankari Turska
Univerzitet u Aveiru Portugalija
Univerzitet u Beču Austrija
Univerzitet u Grajfsvaldu Nemačka
Univerzitet u Hamburgu Nemačka
Univerzitet u Joensuu Finska
Univerzitet u Kaunasu Litvanija
Univerzitet u Lođu Poljska
Tehnički univerzitet u Lođu Poljska
Univerzitet u Luksemburgu Luksemburg
Univerzitet u Nansiju Francuska
Univerzitet u Novom Sadu Srbija
Univerzitet Letonije u Rigi Letonija
Univerzitet u Sankt Peterburgu Rusija
Univerzitet u Trentu Italija
Univerzitet društvenih nauka u Vilniusu  Belorusija / Litvanija

Prirodno-matematički fakultet poseduje saradnju sa Univerzitetima u Aveiru (Portugal), Alkali (Španija), Sankt Peterburgu (Rusija), Luksemburgu (Luksemburg), Ankari (Turska), Nansiju (Francuska), Finskoj, Kaunasu (Litvanija), Lođu (Poljska) - zavisno od naučne discipline.

Više o partnerima i uslovima ćete naći u tekstu konkursa iz BIOLOGIJE/EKOLOGIJE, FIZIKE I BIOHEMIJE niže u prilozima.

Krajnji rok za prijave je 15. februar 2013. godine.

Kod prijavljivanja molimo da poštujete uslove i preporuke svakog pojedinačnog konkursa. Hvala! :)

PMF Kancelarija za međunarodnu saradnju

ce_logo.jpg ce_logo.jpg