MEXT stipendije - Japan

Konkursi za MEXT stipendije se organizuju svake godine na proleće, a Ambasada Japana u Republici Srbiji ovim putem želi da upozna sve zainteresovane sa uslovima za prijavu, vrstama i načinu testiranja, kao i sa pogodnostima koje uživaju stipendisti.

Predavanje će držati Marko Cimeša, prethodni dobitnik MEXT stipendije za studente japanologije koji je proveo godinu dana na stručnom usavršavanju na Hitocubaši univerzitetu u Tokiju.

On će od aprila 2014. godine nastaviti školovanje na pomenutom univerzitetu kao dobitnik stipendije za istraživačke studije u trajanju od dve godine.

Prisutni će imati priliku da, pored informacija o stipendijama, čuju i utiske o Japanu, Tokiju i drugim zanimljivostima.

Prezentacija o MEXT stipendijama će se održati 27. februara u 15 časova u Kino sali Filozofskog fakulteta.