Global UGRAD program razmene - SAD - Srbija 2012-2013

Global Undergraduate program razmene za Srbiju pruža studentima osnovnih studija punu stipendiju za jednu akademsku godinu studija u Sjedinjenim Državama sa početkom u avgustu 2012. Stipendija će pokrivati školarinu, međunarodna/domaća putovanja, konsultacije, smeštaj i ishranu, osiguranje od povreda ili u slučaju bolesti, manji džeparac i kupovinu knjiga. Izabrani studenti imaće priliku da učestvuju u aktivnostima univerzitetskog kompleksa, kao i da se kroz društvene aktivnosti i volontiranje uključe u lokalnu američku zajednicu. Studenti će pohađati kurseve iz svog polja studiranja, kao i izborne predmete.

Više od pola veka narod Sjedinjenih Država podržava međunarodno obrazovanje i program kulturne razmene kao investiciju u globalno razumevanje i mir u svetu. Kao nastavak ove tradicije, US State Department Bureau of Educational and Cultural Affairs, u saradnji sa Američkom ambasadom u Beogradu i njihovim partnerom World Learning-om, implementiraće ovaj jedinstveni program za srpske studente. U toku ovog programa, ranije poznatog pod imenom FORECAST program razmene, sto petnaest studenata se vratilo u Srbiju nakon godinu dana studiranja u Americi i spremni su za nove karijerne izazove i mogućnosti. Trideset studenata iz Srbije trenutno pohađa univerzitete u Sjedinjenim Američkim Državama ove akademske godine.