Belgrade International Molecular Life Science Conference for Students (BIMLS)

Od 15. do 18. januara 2015. godine u Domu omladine u Beogradu biće održan skup pod nazivom „Belgrade International Molecular Life Science Conference for Students (BIMLS)“. Organizatori su Institut za nadarenu i talentovanu decu i omladinu, Regionalni centar za talente Beograd 2 i Institut za molekularnu genetiku i genetičko inženjerstvo Univerziteta u Beogradu.

Ova studentska konferencija okupiće studente osnovnih, master i doktorskih studija sa fakulteta i iz instituta koji se bave istraživanjima u oblasti „life science“. Učesnici će na ovom skupu imati priliku za međusobnu razmenu ideja i rezultata istraživanja, kao i za diskusiju sa vodećim stručnjacima iz oblasti. Rok za predaju abstrakata je 15. novembar, a rok za registraciju za učešće je 25. decembar 2014. Program skupa će obuhvatiti predavanja, radionice i usmene i poster prezentacije studentskih radova, kao i posetu nekim od beogradskih instituta koji se bave istraživanjem u oblasti „life science“.

Više informacija može se naći na sajtu www.bimls2015.com.