USPEH MLADIH HEMIČARA

Na nedavno održanom 51. Savetovanju srpskog hemijskog drustva i 2. konferenciji mladih hemičara Srbiije u Nišu učestvovalo je nekoliko istraživača i studenata sa našeg Departmana za hemiju, biohemiju i zaštitu životne sredine.

Pored druženja sa kolegama, razmene naučnih iskustava i ideja, naši studenti postigli su i zavidan uspeh.

Snežana Papović, student doktorskih studija hemije, osvojila je nagradu IUPAC Poster Prize Certificate za rad pod nazivom "Ensity, excess properties, electrical conductivity and viscosity of 1-butyl-3-methylimidazolium is (trifluoromethylsulfonyl) imide + γ-butyrolactone binary mixtures". Mentor je dr Milan Vraneš, a rukovodilac dr Slobodan Gadžurić.

Nenad Popov, student master studija hemije, osvojio je nagradu za najbolje postersko saopštenje u okviru 2. konferencije mladih hemičara Srbije koju dodeljuje European Young Chemists̕ Network u saradnji sa Srpskim hemijskim društvom. Naslov nagrađenog rada je "Indeksi težine i diskriminativnosti proceduralnih i deklarativnih zadataka u osnovnoškolskoj nastavi hemije", a mentor rada je dr Mirjana Segedinac.

Čestitamo im na postignutom uspehu.

SNEŽANA PAPOVIĆ PORED POSTERA SNEŽANA PAPOVIĆ PORED POSTERA
NENAD POPOV SA NAGRADAMA NENAD POPOV SA NAGRADAMA