Profesoru Hercegu uručena "Nagrada za životno delo" za 2015. godinu

Na svečanoj akademiji u Skupštini Vojvodine, sinoć je je univerzitetskim nastavnicima i naučnicima uručena "Nagrada za životno delo" za 2015. godinu.

Ovogodišnji laureat u oblasti biotehničkih nauka je dr Jelica S. Balaž, redovni profesor Poljoprivrednog fakulteta u Novom Sadu, u oblasti prirodno-matematičkih nauka dr Dragoslav Herceg, redovni profesor Prirodno-matematičkog fakulteta, u oblasti tehničkih nauka dr Miljko Satarić, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka, u oblasti medicinskih nauka dr Bogoljub Mihajlović redovni profesor Medicinskog fakulteta, dok je dr Miroslavu Štatkiću, redovnom profesoru Akademije umetnosti dodeljeno priznanje za doprinos u oblasti umetnosti.

Ovo priznanje svake godine dodeljuje Udruženje univerzitetskih nastavnika i naučnika Vojvodine, a pokrovitelj je Pokrajinski sekretarijat za nauku i tehnološki razvoj.