Nagrada za životno delo akademiku Pilipoviću

Povodom dodele "Nagrada za životno delo" univerzitetskim nastavnicima i naučnicima Vojvodine za 2016. godinu, u Novom Sadu je održana svečana akademija, pod pokroviteljstvom pokrajinske vlade.

Ovo prestižno priznanje dodeljuje Udruženje univerzitetskih nastavnika i naučnika Vojvodine u Novom Sadu, a ovogodišnji dobitnici nagrada za životno delo su: dr Ilija Kovačević, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu iz oblasti tehničko-tehnoloških nauka, dr Branislav Dobanovački, redovni profesor Akademije umetnosti u Novom Sadu iz oblasti umetnosti, potom akademik dr Stevan Pilipović, redovni profesor Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu iz oblasti prirodno-matematičkih nauka, dr Radovan Cvijanović, redovni profesor Medicinskog fakulteta u Novom Sadu iz oblasti medicinskih nauka i dr Srboljub Denčić, naučni savetnik Instituta za ratarstvo i povrtarstvo iz oblasti biotehničkih nauka.

Nagrađenima i prisutnima se ovom prilikom obratio potpredsednik pokrajinske vlade, Ivan Đoković.

Pokrovitelj svečane akademije je Pokrajinski sekretarijat za nauku i naučnoistraživačku delatnost.

Akademik Stevan Pilipović Akademik Stevan Pilipović