NAŠI GASTRONOMI NAJBOLJI

Od 22 do 26. oktobra 2013. godine održano је 29. Republičko takmičenje ugostiteljske i turističke struke u Prolom Banji. Takmičenje se održava svake druge godine pod pokroviteljstvom Ministarstva turizma Republike Srbije i u organizaciji Samostalnog sindikata ugostiteljstva i turizma Srbije. Ova manifestacija tradicionalno okuplja veliki broj srednjih ugostiteljskih škola, visoke škole i fakultete kao i značajan broj privrednih subjekata i organizacija iz oblasti turizma i ugostiteljstva Srbije.

 

Tim prirodno–matematičkog fakulteta, predvođen prof. dr Savom Janićevićem, sastavljen od 13 studenata hotelijerstva i gastronomije i tri stručna saradnika koji su pripremali studente za takmičenje, učestvovao je u ukupno 13 disciplina i osvojio 23 zlatne medalje i 2 srebrne medalje. Naši takmičari osvojili su i četiri pehara kao apsolutni pobednici u četiri takmičarske discipline.

 

Takođe, i pehar ukupnog pobednika u kategoriji visokih škola i fakulteta došao je na PMF.

 

Studenti Departmana za geografiju, turizam i hotelijerstvo učestvovali su u sledećim takmičarskim disciplinama i ostvarili sledeće rezultate:

 

DISCIPLINE IZ GASTRONOMIJE


1.      Takmičenje kuvara u izradi eksponata poslastičarskih radova

 

Maja Matić – zlatna medalja


2.      Takmičenje pekara u pripremanju raznih vrsta peciva

 

Jelena Dević – zlatna medalja


3.      Takmičenje kuvara u pripremanju jela sa roštilja

 

Dejan Simić - zlatna medalja


4.      Takmičenje u pripremanju riblje čorbe – paprikaša

 

Popović Dragan – srebrna medalja

 

DISCIPLINE IZ USLUŽIVANJA


5.      Takmičenje konobara u postavljanju i aranžiranju izložbenog stola

 

Danijela Hrkalović – zlatna medalja

 

Maja Knežević – zlatna medalja i pehar pobednika u ovoj disciplini


6.      Takmičenje konobara u poznavanju vina i vinske karte

 

Milosav Dunjić – zlatna medalja


7.      Takmičenje u pripremanju mešanih pića (barmeni)

 

Vladimir Balać – zlatna medalja

 

Jelena Radaković – zlatna medalja


8.      Takmičenje u pripremanju napitaka na bazi kafe (baristi)

 

Vladimir Balać – zlatna medalja

 

Jelena Radaković – zlatna medalja i pehar pobednika u ovoj disciplini

 


DISCIPLINE IZ GASTRONOMIJE I USLUŽIVANJA


9.      Takmičenje kuvara, poslastičara i konobara u praktičnom radu

 

Živković Stefan – zlatna medalja

 

Popović Dragan – zlatna medalja

 

Dević Jelena – zlatna medalja i pehar pobednika u ovoj disciplini

 

Danijela Hrkalović – zlatna medalja

 

Maja Knežević – zlatna medalja


10.  Takmičenje u pripremanju posnog  jela

 

Simić Dejan - zlatna medalja

 

Nataša Bogdanović - zlatna medalja

 

Milosav Dunjić – zlatna medalja i pehar pobednika u ovoj disciplini

 

DISCIPLINE IZ RECEPCIJSKOG POSLOVANJA I SMEŠTAJA


11.  Recepcijsko poslovanje

 

Maja Stanković – zlatna medalja

 

Viktorija Šimon – zlatna medalja


12.  Rezervacije

 

Maja Stanković – zlatna medalja

 

Viktorija Šimon - srebrna medalja

 

 

13.  Spremanje i aranžiranje dvokrevetne sobe - sobarice

 

Viktorija Šimon – zlatna medalja

 

Maja Stanković - srebrna medalja

 

Asistenti i stručni saradnici Departmana za geografiju, turizam i hotelijerstvo koji su pripremali studente za takmičenje:

 

Iz oblasti gastronomije:

 

Goran Radivojević – Stručni saradnik za praktičnu nastavu

MSc Bojana Kalenjuk – Asistent

MSc Nikola Vuksanović – asistent


Iz oblasti usluživanja:

MSc Milorad Todorović - Stručni saradnik za praktičnu nastavu

 

Iz oblasti recepcijskog poslovanja i smeštaja:

MSc Mirjana Penić - Stručni saradnik za praktičnu nastavu