Svetski dan zaštite životne sredine

Ministarstvo životne sredine, rudarstva i prostornog planiranja u okviru akcije „Očistimo Srbiju 2012“, u subotu 9. juna planira treću godinu za redom veliku radnu akciju čišćenja na teritoriji Republike Srbije pod nazivom „VELIKO SPREMANJE SRBIJE“, sa ciljem prikupljanja i separacije otpada. Ova akcija se održava povodom Dana zaštite životne sredine (5.jun) pri čemu se posebna pažnja posvećuje zaštićenim područjima. Biće to prilika da svako, u skladu sa svojim mogućnostima, da lični doprinos čistijoj životnoj sredini.

Studenti Prirodno-matematičkog fakulteta, pre svega članovi Društva mladih istraživača "Branislav Bukurov" i Naučno istraživačkog društva studenata biologije "Josif Pančić" će se, zajedno sa Javnim preduzećem „Vojvodinašume“, pridružiti ovoj akciji čišćenja specijalnih rezervata prirode Gornje podunavlje, Koviljsko-petrovaradinski rit, Bagremara, Obedska bara i Deliblatska peščara.

Ministarstvo je obezbedilo rukavice i vreće za prikupljanje otpada.