Priprema se astronomski kamp

Organizatori su astronomska društva ADNOS, Lira i Kosmos iz Novog Sada i astronomsko društvo Univerzum iz Bačke Palanke, uz podršku Prirodno-matematičkog fakulteta, kao i Pokrajinskog sekretarijata za visoko obrazovanje i naucnoistrazivacku delatnost i Pokrajinskog sekretarijata za sport i omladinu.

Ovaj kamp ima međunarodni karakter i tradiciju dugu 15 godina, sa osnovnim ciljem da se popularizuje astronomija, fizika i prirodne nauke uopšte. Među učesnicima i predavačima su i profesori sa Univerziteta u Nišu, Beogradu i Novom Sadu.

Tokom kampa organizuju se posmatranja i fotografisanja astronomskih objekata pomoću teleskopa, kao i takmičenja u pronalaženju astronomskih objekata. Generalno, učesnici su razlicitih profesija i zanimanja, kao i različitog uzrasta, a često, učesnici kampa dolaze porodično da se druže i upoznaju sa astronomskim pojavama.

Detaljnije informacije ćete pronaći na linku http://www.astronomija.org.rs/astronomski-kamp/2795-ak-letenka-kakav-je-to-kamp