Italijanski kuvari sa PMF-ovim gastronomima

U okviru aktivnosti koje se planirane povodom Novosadskog poljoprivrednog sajma čiji je zvaničan zemlja partner ove godine Italija, dogovorena je promocija italijaske kuhinje u saradnji italijanske razvojne agencije ICE, međunarodne škole italijanske kuhinje ALMA iz Parme i Prirodno-matematočkog fakulteta, Departmana za geografiju, turizam i hotelijerstvo. Ceo događaj podržala je i Ambasada Italije.

Cilj promocije je približavanje veština italijanske kuhinje koje je veoma zastupljena u Srbiji i namenjena je profesionalnim kuvarima, studentima i nastavnicima iz oblasti kulinarstva i gastronomije.

Treninzi će biti realizovani od strane italijanskih predavača iz eminetne kulinarske škole ALMA 10. i 11. maja u prostoru restorana Ribarac u Novom Sadu u periodu od 10 do 13.30h.