Talentovani studenti PMF-a nagrađeni na EXIT-ovom konkursu za promociju Novog Sada

Na EXIT-ovom konkursu za inovativno rešenje promocije Novog Sada, nagrađeni su kreativni i talentovani studenti. Prve tri nagrade dodeljene su od novčanog dela Februarske nagrade Grada Novog Sada koju je ove godine dobio direktor i osnivač Exita, Dušan Kovačević, a na predlog Departmana za geografiju, turizam i hotelijerstvo, koji je jednoglasno podržan od strane Nastavno-naučnog veća i dekana PMF-a u Novom Sadu prof. dr Nede Mimice Dukić. Naime, 20. novembra 2014. direktor Exit festivala, Dušan Kovačević predložen je za kandidata za Februarsku nagradu Grada Novog Sada za 2014. godinu, čiji laureat u februaru 2015. i postaje. Priznanje za doprinos promociji grada, pored „Novosadske golubice“ bio je i novčani iznos od 130.000 dinara, a Kovačević ga je u celosti donirao za ovaj konkurs kao vid podrške studentima novosadskog Univerziteta, mesta sa kojeg je pokrenut Exit.

Prvu nagradu, od pet dodeljenih, dobili su studenti master studija Departmana za geografiju, turizam i hotelijerstvo (DGTH) sa PMF-a - Nevena Brajović, Miloš Živković i Jelena Jakovljević su svojim radom ,,Mi smo Novi Sad“ osvojili prvu nagradu u iznosu od 60 hiljada dinara. Studentkinja master studija istog departmana Jelica Kurćanski osvojila je drugu nagradu u iznosu od 40 hiljada dinara za inovativno rešenje promocije grada ,,Avantura u Novom Sadu“.

Treću nagradu u iznosu od 30 hiljada dinara za rad ,,Novi Sad – ako si mlad oseti grad “ dobila je studentkinja treće godine Departmana za geografiju, turizam i hotelijerstvo u Novom Sadu Anica Žurkić. Četvrtu nagradu (tri kompleta ulaznica za EXIT festival 2015) dobili su studenti master studija DGTH Adrijana Vuković i Igor Ponjiger i student osnovnih studija istog smera Arsenije Todorović. Četiri jednodnevne ulaznice kao petu nagradu za inovativno rešenje promocije grada Novog Sada dobili su studenti Marta Đorđević, Danka Jović, Selena Vujatov, Tamara Divjak i Milena Stanić.

Nagrade će biti dodeljene u četvrtak, 2. jula u kancearijama EXIT festivala sa početkom u 9:30h.

Radove dospele na Konkurs, ocenjivala je stručna komisija sastavljena od nezavisnih eksperata koji se bave ovim oblastima. Konkurs je trajao od 22. aprila do 5. juna 2015. godine i bio je otvoren za studente osnovnih i master studija turizma i hotelijerstva državnih i privatnih fakulteta u Srbiji.

Inovativno rešenje za promociju grada je od velikog značaja, naročito u godini kada je Novi Sad ušao u najuži krug za Omladinsku prestonicu Evrope 2018. godine. Ovaj konkurs je samo jedan u nizu načina na koji EXIT fondacija i direktor EXIT festivala Dušan Kovačević nagrađuju i promovišu mlade talente, dajući im do znanja da su neophodni za rast i razvoj kvalitetnog društva.